Mennyi az annyi? Avagy hogyan számolják a fuvardíjakat.
Még pedig a mérőáru meghatározását, amit más néven csak mérőszámként ismer a szakma. Ezzel határozzák meg a térfogat/tömeg hányadost, ami alapján kiszámolják majd a pontos a fuvardíjat is. Fontos azonban, hogy egészen más mérőszámmal kell kalkulálni repülős, közúti szállításnál, illet hajós szállítmányozásnál.
Ehhez egy profi szállítmányozó cég, mint a Variola Logisztika, profi segítséget és kalkulációt tud Önnek nyújtani.
Mennyi is lesz akkor a fuvardíj? És egyáltalán milyen költségek befolyásolják?
A fuvardíj mértékét a már említett mérőáru, azaz a mérőszám mellett igazából főleg két költség határozza meg: a statikus és a változó költségek. Statikus, azaz állandó költség a beszerzés és a fenntartás összege, valamint minden bérköltség, adó és járulék is ide tartozik. A változó költségek közé pedig az üzemeltetéssel kapcsolatos költségek tartoznak, illetve a díjak megfizetését is ide kell sorolnunk.
A nemzetközi fuvarozás esetében a fuvardíjakra erősen hatással van a kereslet és kínálat valamennyi paramétere, ezért ezeket nem szabad figyelmen kívül hagyni, és erről a szállítmányozás előtt érdemes egyeztetni a szállítmányozó céggel. “Különleges” áru, azaz hűtött áru és veszélyes anyag szállításánál egyéb díjszabásokat is figyelembe kell venni, ami emelheti a fuvardíjat magát is.
A szállítási költséget befolyásolja még, hogy éppen milyen országba szeretne fuvaroztatni, ugyanis ilyenkor figyelembe kell venni az ottani, helyi ünnepeket, illetve azokat az ünnepeket és országokat is, ahol áthalad majd a fuvarozó. Természetesen elsősorban a nagy nemzetközi ünnepekkel kell számolni, mint a karácsony vagy a húsvét, hiszen ilyenkor a kereslet - a nagy ajándékozási láz miatt - felettébb megnő, emiatt pedig emelkednek általában a szállítmányozási díjak is.
Ne bízza a véletlenre a fuvardíjat, bízza magát inkább Ön is a Variolára!